Zen Yoga

Home » Zen Yoga

Czym jest

Zen – Yoga

„Kto patrzy na zewnątrz ten śni, kto patrzy do środka budzi się”

Carl Gustav Jung

Studio Zen – Yoga powstało jako wynik mojego zainteresowania joga i medytacją. Zmiany w ostatnich latach życia zainspirowały mnie by podzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi, którzy weszli lub zamierzają wejść na ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego. ZEN i JOGA to dwie uniwersalne filozofie, które łączy bardzo wiele, choć powstały w różnych miejscach i czasie. Stoją ponad wszelkimi strukturami i podziałami: religijnymi, politycznymi, rasowymi i kulturowymi, stworzonymi przez ludzkość. ZEN i JOGA wyznaczyły początkowo kierunek mojej transformacji, nauczyły mnie jak żyć, spojrzenia w głąb siebie, akceptacji wszystkiego, co się pojawia, swoich słabości, niedoskonałości, pokory a jednocześnie silnej wiary w swoje możliwości.

Praktyka jogi to nie tylko ćwiczenia skoncentrowane na wzmacnianiu i rozciąganiu ciała, ale cała filozofia mająca na celu przywrócenie dobrej relacji ze sobą i innymi, umiejętność wykorzystania świadomego oddechu na poziomie fizycznym i energetycznym (pranajama), nauka odpuszczania i akceptacji, wyciszenie umysłu poprzez koncentrację i medytację. 

Wiele osób praktykujących regularnie jogę, odczuwa bardzo szybko poprawę zdrowia i nastroju, wzmocnienie układu odpornościowego, lepsze funkcjonowanie układu krążenia, oddechowego, nerwowego i hormonalnego. Wchodząc w praktykę jogi bez żadnych oczekiwań, z pokorą do siebie i tego, co może ciało, szybko następują procesy samouzdrawiania i regeneracji  organizmu.

Medytacja prowadzi do uwolnienia się od natłoku myśli, stajemy się obserwatorem siebie, pojawiających się w nas emocji. Zaczynamy postrzegać, iż rzeczywistość wykreowana jest przez umysł i zmysły a każdy indywidualnie może wpływać na jej przebieg.

 

„Każdy myśli, żeby zmienić świat, ale nikt nie myśli żeby zmienić siebie”

Lew Tołstoj

Call Now Button