O mnie

Home » O mnie

Poznaj

mnie lepiej

„Drzewo, którego nie można objąć ramionami było kiedyś małym nasionkiem. Stumilową podróż zaczyna się od jednego małego kroku”

Lao Tse

Jeszcze niedawno byłam zamknięta w stworzonych przez siebie ograniczeniach umysłu, które blokowały moje spojrzenie na świat. Moją codziennością była praca, dom, fitness, znajomi, zakupy itd. – nie dostrzegałam wielu sygnałów, jakie przesyłał mi wszechświat, aż w końcu dwa najważniejsze obszary mojego życia – prywatne i zawodowe zawaliły się. Dzisiaj wiem, żeby jakakolwiek zmiana dokonała się, trzeba pewne drzwi pozamykać, aby inne mogły się otworzyć.

Joanna Wujcik – Lasocka

„Miej odwagę podążać za sercem i intuicją. One już wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać.”

Steve Jobs

I tak zaczęłam swoją transformację, przewracając całe swoje dotychczasowe życie do góry nogami. Nie wiedząc, co dokładnie chcę, wiedziałam czego na pewno nie chcę robić. Joga zaczęła pojawiać się wcześniej w moim życiu, ale nie czułam jeszcze wtedy, że tego właśnie pragnie moje serce i dusza. Pamiętam swoje pierwsze kontakty z matą, kiedy ziewając rozglądałam się po sali i podglądałam, czy inni też tak się nudzą jak ja. Dopiero, kiedy uwolniłam się od starych przekonań i programów, skierowałam się znowu w stronę tej głebokiej filozofii. Z nauk jogi czerpię nie tylko lekcje pokory i wdzięczności za to, co mam, ale i zrozumiałam sens swojego istnienia, trwania i przemijania. Nie ma przeszłości, nie ma przyszłości, jest tylko TU i TERAZ i z tego właśnie punktu zaczyna się całe nasze Życie.

Nauczyłam się koncentrować na DZISIAJ i dziękować za każdy dzień. Nie oznacza to jednak, że nie pracuję nad jutrem. Mam swoją „To do” listę i z przyjemnością odhaczam każde wykonane zadanie. Skreśliłam jednak ze swojego grafika „deadlines”, które wprowadzały mnie tylko w frustrację i stres. Dzisiaj jest dzisiaj i jeśli czegoś nie wykonałam, to znaczy, że tak właśnie miało być. Nie wpuszczam do swojego życia strachu, lęku i negatywnych emocji. Jeśli się pojawią, staram się natychmiast je przetransformować na dodatkowy zastrzyk energii.

„Najpierw skocz ze skały, a kiedy będziesz leciał wyrosną ci skrzydła”

Ray Bradbury

Call Now Button