O mnie

Home » O mnie

Poznaj

mnie lepiej

„Drzewo, którego nie można objąć ramionami było kiedyś małym nasionkiem. Stumilową podróż zaczyna się od jednego małego kroku”

Lao Tse

Jeszcze niedawno byłam zamknięta w stworzonych przez siebie ograniczeniach umysłu, które blokowały moje spojrzenie na siebie i świat. Moją codziennością była praca, dom, fitness, znajomi, zakupy, restauracje itd. – nie dostrzegałam wielu sygnałów, jakie przesyłał mi wszechświat. Kiedy w końcu dwa najważniejsze obszary mojego życia – prywatne i zawodowe zawaliły się, zaczęła się moja transformacja, która trwa do teraz. Dzisiaj wiem, żeby jakakolwiek zmiana dokonała się, trzeba pewne drzwi pozamykać, aby inne mogły się otworzyć by zrobić miejsce dla nowych doświadczeń, które stawia przed nami los. Staram się rozpoznawać drogowskazy, które kierują moim życiem i prowadzą mnie na właściwą drogę, płynę na fali życia swobodnie i lekko, poddając się nurtowi i omijając to, co już nie jest moje. Robię to, co kocham, mam wokół siebie wspaniałych ludzi, z którymi wymieniam się doświadczeniami i dzielimy się pasjami. Cieszę się każdym dniem, wszystkim tym, co mnie otacza. Doceniam i jestem wdzięczna za każde doświadczenie i piękno, które do mnie przychodzi.

 

Joanna Wujcik – Lasocka

„Miej odwagę podążać za sercem i intuicją. One już wiedzą, kim naprawdę chcesz się stać.”

Steve Jobs

Przez ponad 20 lat pracowałam w różnych korporacjach, budowałam swoją karierę bez żadnych oczekiwań względem siebie, przyjmowałam wszystko, co dawał mi los. Nigdy nie rozpychałam się łokciami, a wszystko przychodziło samo – awanse, wyjazdy zagraniczne do wielu miejsc na świecie, kolacje w najmodniejszych restauracjach, spotkania ze znanymi osobistościami świata biznesu, sukcesy i bonusy. Aż któregoś dnia, w najbardziej niespodziewanym momencie życia, wszystko zaczęło powoli ode mnie odchodzić. Obserwując tę zmianę i brak możliwości powrotu, zrozumiałam, że czas pożegnać się ze starym światem i zacząć coś nowego.

I tak zaczęłam swoją transformację, przewracając całe swoje dotychczasowe życie do góry nogami. Nie wiedząc, co dokładnie chcę, wiedziałam czego na pewno nie chcę robić. Joga zaczęła pojawiać się wcześniej w moim życiu, ale nie czułam jeszcze wtedy, że tego właśnie pragnie moje serce i dusza. Pamiętam swoje pierwsze kontakty z matą, kiedy ziewając rozglądałam się po sali i podglądałam, czy inni też tak się nudzą jak ja.

Podczas kontraktu w Niemczech znajoma namówiła mnie na kurs jogi hormonalnej i to był właśnie początek nowego życia. Po powrocie do Polski ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Jogi i Relaksacji na AWF oraz inne kursy nauczycielskie, a następnie otworzyłam kameralne studio Zen – Yoga w Wilanowie. Wprowadziłam kurs i zajęcia jogi hormonalnej oraz zajęcia hatha joga dla początkujących i średnio zaawansowanych. Po kilku latach zobaczyłam, że aby żyć w zdrowiu i harmonii, nie należy skupiać się tylko na jednym aspekcie. Jesteśmy całością i tylko holistyczne podejście do swojego życia może przynieść spokój, który jest bazą do wszystkiego innego. Ciało choruje, jeśli nie dostarczamy mu zdrowego pokarmu, regularnego wypoczynku, aktywności fizycznej, ale również, gdy nie akceptujemy siebie, stawiamy opór pojawiającym się sytuacjom, żyjemy w chronicznym stresie.

Z grafiku zniknęły zajęcia jogi hormonalnej, a w to miejsce weszły regularne zajęcia Zen Yogi, zajęcia indywidualne oraz weekendowe warsztaty wyjazdowe, które prowadzę wspólnie z Ewę Biel, nauczycielkę samoświadomości i hipnoterapeutką (www.ewabiel.com).

 

„Najpierw skocz ze skały, a kiedy będziesz leciał wyrosną ci skrzydła”

Ray Bradbury

Call Now Button